UVOZ-3000 Ozone Analyzer Automatic Zero-Point Calibration O3 Concentration Analyzer Imported Sensor
Beijing HiYi Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : HiYi
Model Number : UVOZ-3000
Certification : CE
Place of Origin : China
MOQ : 1
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T,
Packaging Details : paper case
Product Name : Ozone Analyzer
Model : UVOZ-3300
Measure the range : 0-300g/Nm3
Optional range : 0-400g/Nm3;0-200g/Nm3;0-100g/Nm3;0-50g/Nm3;0-10000ppm;
Light source life : About 30,000-50,000 hours
Display unit : Option of g / Nm 3, mg / NL,% WT;
reaction time : Signal 0.03 seconds, display 0.3 seconds;
communication mode : RS-485
Instrument size : 133mm (height) 482mm (width) 300mm (deep), 19-inch 3U chassis; (Note 1 mg/L = 1 g/m3 = 467 PPM)